• 2020. június 6.
Kapcsolat-tréning

A papagájok rendkívül intelligens állatok, és egy kis megfelelő neveléssel igazi barátság kialakítására képesek a gazdájukkal. Ennek a kívánt viselkedésnek az elsajátítása bizonyos tanulmányokat, készségeket igényel. A nevelés félremehet, ezért tisztában kell lenni azzal, hogy mindig kockázatot vállalunk, és azt tudom ajánlani, hogy a kezdeti időkben egy tapasztalt mentor segítségével fogjunk bele a dologba.



A nevelésnek sokféle szintje létezik, az alapoktól kezdve a profiig. Vannak gazdik, akiknek az a legnagyobb sikerük, hogy kézre tudják szoktatni a papagájt, míg mások egészen a szabadon röptetésig is eljutnak. A gazdi és a madár képességein is nagyon sok múlik, kettejüktől függ, mennyire lesz kezes és nevelt a papagáj.



A lényeg az, hogy a kapcsolat a képzés mellékterméke. A tanulás nem a végcél. Hogy végül hogyan fog kinézni ez a kapcsolat, az mindig annak az eredménye, hogy a gazdi milyen eszközöket választott oktatóként. Ha olyan dolgokat választ, mint a pozitív megerősítés, vagyis a kívánt viselkedés párosítása a papagáj számára jó következményekkel, szisztematikus jutalmazással, érzékenyen reagálva arra, hogy ne hozzon létre félelmi reakciókat és agresszív viselkedést, akkor egy kis szerencsével el lehet jutni oda, hogy egy élvezhető, baráti kapcsolat alakuljon ki az állattal.



Tehát bár mélynek tűnik azt mondani, hogy az állatok kiképzése "a kapcsolatokról szól", valahol mégis ez az igazság. A valóságban ugyanakkor sajnos inkább a a kereskedelem eszközei azok, amelyek meghatározzák, hogy az életében milyen kapcsolatok alakulhatnak ki a papagáj és az ember között. Összpontosíts a kapcsolatra, és koncentrálj a választásokra, amelyekkel befolyásolhat a viselkedést. Válassz okosan, és csodálatos lesz a bizalmon alapuló kapcsolat egy állattal.



Főoldal | Think Parrots - a show, 2017 | Házi feladat | A hullámos papagájom | Kézzel nevelt csibék | A Hahn papagájok színmegkülönböztetése | Egy életen át tartó utazás | Papagáj-permetezés